Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

Czym prowadzić się przy wyborze zmywarki?

Prasóweczki

Czym rzucać się przy wyborze zmywarki? Czas najwyższy zapomnieć o ręcznym zmywaniu naczyń, przede ludziom z opinii na głębokie liczbie traconego czasu, siły, i co ważniejsze – wody. W sztuce o siebie i o miejsce warto zainwestować w handel zmywarki. Temat prosty, aby jednak produkt cieszył i był latami dużo jest przeznaczyć trochę zaangażowania i wybrać najbardziej dobrzy dla siebie model. Zatem, jaką zmywarkę kupić?

Zmywarka wolnostojąca czyli do zabudowy?

Pierwsze prawo to typ zmywarki w układzie umeblowania naszej kuchni. Jeżeli posiadamy zabudowane wszystkie urządzenia kuchenne lub, jeżeli stanowimy w trakcie projektowania kuchni i planujemy kuchnie na wymiar, to że wybór padnie na zmywarkę do zabudowy. Pięknie wtopi się ona w wygląd naszej kuchni. Istnieje więc szczególnie ważne, gdy jesteśmy posiadaczami aneksu, wychodzącego na salon. Zabudowana zmywarka będzie doskonale ukryta wśród kuchennej zabudowy, a całość stworzy harmonijną pracę z pokojem. Zmywarki przygotowane pod zabudowę, niezależnie od firmy, są kompatybilne praktycznie z jakimś, właściwie dobranym rozmiarowo frontem do zmywarki. Połączenie frontu ze sprzętem wymaga montażu.

Zmywarki wolnostojące nie wymagają dokupienia żadnych szafek ani frontów. Występują najczęściej w odcieniu białym lub srebrnym (INOX) także z możliwością dobierzemy wzór pasujący do posiadanego już lub nabywanego sprzętu AGD. Właśnie dla wyjątkowo chcących, którzy cenią mieszkać się niekonwencjonalnym wzornictwem znajdą się zmywarki w odcieniu czerwonym, niebieskim, żółtym, czarnym, a nawet różowym. Ich plusem istnieje też to, iż nie wymagają żadnego dodatkowego montażu. Wystarczy zmywarkę kupić, podłączyć również bogata myć naczynia.

Jaki rozmiar zmywarki wybrać?

Kolejnym kryterium przy wyborze zmywarki jest jej rola. Standardowo urządzenia są w dwóch rozmiarach: 45×80 cm oraz 60×80 cm.

Najmniejsze urządzenia poświęcone są osobom żyjącym samotnie lub rzadko planującym i żywiącym się w bloku. Zmywarka taka pomieści głównie do 9 kompletów naczyń.

Zmywarki o szerokości 60 cm są znacznie pojemniejsze. Idealnie przyznają się dla rodzin kilkuosobowych. Pomieszczą aż 14 kompletów naczyń.

Ogólnie wzięło się, iż w zespół kompletu naczyń wchodzą: 1 talerz głęboki, 1 talerz płaski duży, 1 talerz deserowy, 1 filiżanka, 1 szklanka do napojów, 1 kieliszek do wina oraz komplet sztućców (widelec, nóż, łyżka i łyżeczka).

Ile oszczędzasz wody mające ze zmywarki?

Kiedy przeanalizujesz zamieszczone w internecie badania, z możliwością zauważysz, że podczas ręcznego mycia naczyń tracisz dwukrotnie dużo wody niż podczas prania tych jedynych naczyń w zmywarce. Ilość zaoszczędzonej wody zależy jeszcze od zmywarki, jaką wybierzesz. Dlatego przed zakupem warto rozważyć natomiast tąż kwestię. Producent w dokumentacji technicznej zamieszcza daną na temat zużycia wody dla danego modelu. I rzeczywiście w wypadku małych zmywarek stanowi więc pobór wielkości 7l, natomiast mniej ekonomiczne zużywają do 10l. Niezależnie jednak, która zmywarkę wybierzesz, wciąż korzystasz w sądu do prania ręcznego.

Jaką klasę energetyczną zmywarki wybrać?

Kolejnym prawo na jakie warto zwrócić uwagę przy wyborze zmywarki jest jej cecha energetyczna. Istnieje więc parametr określający zużycie prądu. Określa efektywność i oszczędność produktu. Informacja ta nie tylko pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale i wpływa na pomoc środowiska. Klasy energetyczne stosowane są w mocy od A+++ do G, gdzie I+++ oznacza urządzenie o najniższym zużyciu energii, podczas gdy G to kategoria najmniej dobra i dobra dla klienta.

Podobna skala od I do G zwie te klasę efektywności zmywania oraz klasę efektywności suszenia.

Nikt nie lubi hałasu!

Kupując zmywarkę daleko jest podać uwagę na stan hałasu, jaki pokazuje urządzenie. Istnieje więc szczególnie ważne, gdy zmywarka idzie w sąsiadującym z salonem aneksie. Najbardziej delikatne modele emitują dźwięk na pokładzie 40dB, ale reguł nie będą przekraczać również zmywarki wytwarzające hałas na pokładzie 50dB. Ciszej pracują zmywarki w zabudowie, gdyż otoczone są dodatkową obudową.

Dodatkowe elementy

Bardziej trudni klienci mogą podczas wyboru zmywarki zwrócić uwagę na rzeczy nieco mniej połączone z ekonomią zmywania, zatem na wyposażenie wnętrza urządzenia. Różni się ono nieco w jednych modelach. Zatem przyszły użytkownik zdecydować może czy wybierze kosz na sztućce, czy raczej zwykłą szufladę, i może szufladę z matą antypoślizgową czyli jaki wybierze panel, wyświetlacz, etc.

Gdzie kupić zmywarkę?

Zmywarki możemy zdobyć w częstych sklepach sieciowych wybierających się w dorosłych miastach handlowych lub będących niezależnie:

MEDIA MARKT
RTV EURO AGD
MEDIA EXPERT
NEONET

Znacznie niższą i korzystniejszą formą, nawet z opinii na szerszy wybór towaru a cen, a oraz na myśli transportowe, jest sprzedaż internetowa:

Zatroszcz się o siebie, zadbaj o środowisko oraz stań się posiadaczem niezastąpionej zmywarki. Wybór należy do Ciebie.

zobacz również Czym kierować się przy wyborze zmywarki?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments