Kamienne elewacje budynków - WebGlobal

Kamienne elewacje budynków

Artykuł miesiąca

Kamienne elewacje budynków – Nowe domy mogą zawierać różne kolory i charaktery. Każdy budynek wyróżniają zastosowane okna, użyty materiał, wielkość, ale chyba najbardziej reprezentacyjną częścią budynku jest jego elewacja. W teraźniejszych czasach może być ona różna. Od zwykłych popularnych tynków, przez cegły, aż po kamień elewacyjny. Także tenże dopiero ci przylega do najtrwalszych.

Nowe domy mogą zawierać różne kolory i charaktery. Każdy budynek wyróżniają zastosowane okna, użyty materiał, wielkość, ale chyba najbardziej reprezentacyjną częścią budynku jest jego elewacja. W teraźniejszych czasach może być ona różna. Od zwykłych popularnych tynków, przez cegły, aż po kamień elewacyjny. Także tenże dopiero ci przylega do najtrwalszych.

 

kup teraz na allegro

Kamień naturalny na elewację

Do tematów powszechnie wykorzystywanych przy elewacjach należy granit. Przede wszystkim stanowi toż kamień bardzo wytrzymały i odporny, dzięki czemu raz zastosowany przetrwa lata. Jest on nienasiąkliwy i mrozoodporny, dlatego może być zdecydowanie postawiony na zajęcie deszczu i śniegu. Powierzchnia płytek granitowych jest odporna na wycieranie i że składać w pozostałej formie. W relacji z swoich preferencji można zostawić ją surową, wypolerować, wyszlifować. Prezentuje w innych kolorach, np.: szarym, zielonym, czerwonym. Stosowany może być chociażby przy bardzo skomplikowanych konstrukcjach budynków, ponieważ stanowi szczególnie prosty w obróbce.

Kolejną skałą używaną do wykonywania elewacji jest marmur, który z granitu różni się pewnymi cechami. Przede wszystkim jest coś dużo miękki, jednak i wytrzymały. Oprócz niektórych odmian, oznacza go duża nasiąkliwość. Do wyboru jest gama kolorów takich jak: biały, czarny, beżowy, ale też różowy czy żółty. Ale z okresem chyba on zmatowieć i zostawić swoją intensywność. Też kiedy w przypadku granitu, jego wielkość że zostać wypolerowana.

Trzecią alternatywą jest piaskowiec. Kamień ten stanowi gotowy inny niż poprzednicy. Podstawową cechą dzielącą go, jest jego niska siła i ścieralność. Jego rzeźba jest szorstka i zła do wypolerowania, choć jest on mrozoodporny i łatwy w obróbce. Odpowiedzialne są kolory: jasnoszary, żółty, brązowy, kremowy i czerwony. Ze powodu na jego małą wytrzymałość wykorzystuje się go raczej jako okładziny pionowe na podmurówki.

Podsumowując należy stwierdzić, że w asortymencie materiałów z poświęceniem na elewacje spotyka się wiele nowych materiałów. To, który wykorzystamy zależy z tegoż w których warunków jest nasz domek również jaką ilość funduszy chcemy na to przeznaczyć. Jednak, warto zainwestować większą sumę, aby uniknąć ewentualnych napraw w perspektywy

 

Kamienne elewacje budynków 

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments