Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

Warto przeczytać

Kurtka softshell, idealna kurtka w głowy – Softshell to gatunek tkaniny, który ujawnił się kamieniem milowym w rozwoju nowoczesnej odzieży outdoorowej. Jeżeli jesteście entuzjastami górskich wędrówek, to silna lub damska kurtka softshellowa powinna koniecznie przybyć do waszych szaf.

Softshell ma najlepsze zalety hardshsella w istoty oddychającego polaru i warty przed wiatrem. Z początku kurtki tego typu nie posiadały warstwy membrany, nie chroniły a przed deszczem, jednak coraz wyższe oczekiwania użytkowników oraz rozwój technologii przydały się również do stworzenia softshelli z membranami. Ważna je właśnie bez najmniejszego problemu nabyć w zakładach turystycznych.
W głowy z softshellem

Największą sumą między kurtkami typu hardshell i softshell jest faktura zewnętrzna, która w możliwości „hard” jest zwykle dobra i błyszcząca, natomiast w możliwości „soft” zdecydowanie dużo przybliżona do bluzy o bardzo ciasnym splocie. Ta trudna różnica sprawia, że kurtka softshellowa wyraża się świetnym wyjściem dla całych, którzy chodzą w administracji i poszukują odzieży turystycznej.

Tak właściwie hardshell winien być użytkowany przez nas jedynie, gdy pogoda jest niezmiernie niesprzyjająca, wyjątkowa mroźna, deszczowa także poprzez to wspinaczka może wykazać się dużym wyzwaniem dla naszego systemu. W wszelkim innym przykładu możemy spokojnie zdecydować się na kurtkę softshellową, która skutecznie ochroni nas przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi i naprawdę sprawi to znacznie pożytek niż standardowy polar.
W czym softshell jest zdrowszy?

Kurtki softshellowe w przyrównaniu do innych kurtek trekkingowych są bardziej odporne na wiatr i wodę oraz zdecydowanie łatwiej oddychają. Są przyjemne, nie blokują ruchów ciała, dlatego również można w nich z powodzenie uprawiać joggingi na świeżym powietrzu, w obecnym wspinać się na górskie szczyty. Nie bez względu kurtki softshellowe chciane są bardzo często przez zawodowych sportowców różnych dyscyplin.

Co istotne softshelle są i lżejsze od tradycyjnych kurtek izolacyjnych, łatwo można je zdjąć i schować do plecaka, gdy pogoda na górskim szlaku przygotuje się wystarczająco ciepła. Kurtki softshellowe zawsze są odporne na badanie wody. Możemy spokojnie przejść w nich 20-30 chwili na koniec mocnym deszczu, zanim poczujemy, że obowiązuje nam żyć mokro.
Cechy kurtki softshellowej

Niektóre kurtki softshellowe mają polarową podszewkę, która zapewnia dodatkowe ciepło. Stanowią one doskonałe, jeżeli potrzebujecie tworzyć nieco prostego do chodzenia na co dzień. Jeśli szukacie zaś softshellu do bardziej aktywnych projektów natomiast nie potrzebujecie, by stanowiła ona aż tak bogata, to więc model bez podszewki wykaże się z pewnością bardziej korzystny.

Kurtki typu softshell są na ogół suche i winnym być przechowywane dość ciasno dopasowane. Elastyczny materiał oznacza, że ciągle będzie potrafili tworzyć wszystkie ruchy, ale ciaśniejsze dopasowanie uczestniczy w zatrzymywaniu ciepła. Oprócz właściwości technicznych krótszy kształt i wzór sprawiają, że są one częstym wyborem jako kurtki codziennego użytku.

Nie każde kurtki typu softshell są urządzone w kaptur. Jeśli samym zadaniem twojej kurtki softshell ma żyć spełnianie roli warstwy środkowej pod wodoodporną kurtką, to kurtka softshell bez kaptura może wykazać się korzystniejszym rozwiązaniem. Gdy natomiast macie nosić kurtkę softshellową jako warstwę zewnętrzną podczas lekkich deszczy, to kaptur wykaże się z pewnością przydatną funkcją. Większość kurtek softshellowych ma także mnóstwo kieszeni. Kieszenie powiększają się do przechowywania małych przedmiotów, takich jak: mapy, rękawice, pieniądze oraz kolejne niezbędne rzeczy. Nie wymagamy w obecnym wypadku używać dużego plecaka.

Kurtka softshell, idealna kurtka w góry

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments