Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

Maski ochronne – kiedy o je mieć?

Artykuł miesiąca

Maski ochronne – kiedy warto je nosić? Okres jesienno-zimowy obecne faza, w którym stanowimy wyjątkowo narażeni na infekcje górnych dróg oddechowych. W owym etapie dodatkowe zagrożenie dla własnego zdrowia stanowi smog, z którym zmaga się wiele naszych miast. Drinku z najskuteczniejszych sposobów, by zminimalizować ryzyko zetknięcia z wirusami lub złymi substancjami zawartymi w powietrzu, jest mienie maseczek ochronnych.

Czym stanowi smog?

Smog to wydarzenie atmosferyczne liczące na współwystępowaniu zjawisk naturalnych (zazwyczaj mgły i bezwietrznej pogody) oraz zanieczyszczeń powietrza (będących efektem szkodliwej działalności człowieka). Dlatego też jego firma, powstała przez złączenie dwóch angielskich słów – „smoke” (dym) oraz „fog” (mgła). Smog jest znacznie niekorzystny wpływ na bliskie zdrowie, dodaje się do życia wielu chorób, przede wszystkim schorzeń układu oddechowego, krążenia i nerwowego.
Jak szanować się przed smogiem?

Najodpowiedniejszym sposobem, by uchronić się przed smogiem jest niewychodzenie z domu. W przypadku większości z nas stanowi wtedy wprawdzie po nisku nie możliwe. W dni, w jakich stan smogu wzrasta potrzebna będzie maseczka antysmogowa. Maski skonstruowane są w taki postępowanie, by filtrować powietrze, i wraz usuwać nadmiar wilgoci. Dzięki temu gra sprawdzi się także w trakcie spokojnych spacerów, kiedy również ćwiczenia sportu.
Jakie wirusy zagrażają nam jesienią i zimą?

Jesienią i zimą nasza odporność znacznie spada, natomiast w powietrzu mnożą się liczne wirusy. To dokładnie dlatego w owym sezonie najczęściej przechodzimy na chorobę, przeziębienie, a także inne infekcje górnego układu oddechowego. Choroby te rzucają się drogą kropelkową, dlatego bardzo łatwo możemy zarazić się nimi w roli, autobusie, kinie, i choćby w trakcie zakupów w hipermarkecie. W ubiegłych miesiącach usłyszeliśmy również o groźnym koronawirusie z Wuhan, którego liczba ofiar wciąż rośnie.
Jak szanować się przed wirusami?

Sposobów na obronę przed wirusami jest niemało. Najważniejsze jest chronienie higieny osobistej – przede wszystkim częste i dokładne mycie rąk. Jeśli drink z najemców jest słaby ważne jest i regularne wietrzenie i wynoszenie mieszkania. Warto również stosować maseczki ochronne. W przypadku zwykłych wirusów najczęściej wykorzystujemy z maseczek chirurgicznych, które mogą być pomocne pod warunkiem, że często je niszczymy. W odwrotnym przypadku zatrzymują się jedynie miejscem dla wirusów i bakterii, które jeszcze wdychamy. Lepszą ochronę dodatkowo w współczesnym sukcesie da nam maseczka antysmogowa, gdyż oprócz właściwości antysmogowych, pomaga ona antyalergicznie i antywirusowo.

żródło Maski ochronne – kiedy warto je nosić?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments