Czym jest medycyna zintegrowana?

Medycyna zintegrowana Krzepice

Prasóweczki

Czym jest medycyna zintegrowana? Medycyna zintegrowana, zwana też holistyczną, zakłada całościowe nastawienie do zdrowia człowieka. Świadczy to, że specjalista medycyny holistycznej lub zintegrowanej koncentruje się nie tylko na samym, najmocniej odczuwalnym przez kobietę chcącą problemie, natomiast na jego organizmie jako całości, na jaką wrzuca się wiele wpływających na siebie obszarów. Medycyna zintegrowana zakłada także dodawanie różnych form zdrowienia, nie odżegnując się ani z rozwiązań tzw. medycyny konwencjonalnej, ani od alternatywnych terapii.

Medycyna zintegrowana Bieruń

Idea medycyny zintegrowanej

Nie możliwość podważać osiągnięć współczesnej medycyny. To tylko ona doprowadziła, że ludzkości udało się opanować najgroźniejsze choroby zakaźne, takiej jak np. polio czy krztusiec, które dzięki szczepionkom nie posiadają już dla nas tak szerokiego zagrożenia. Farmacja oczywiście jest to odpowiedzią na rozmaite problemy zdrowotne, jednak niestety nie na pełne. Składając się tylko na leczeniu farmaceutykami, często zapominamy o tym, że swoje zdrowie zależy z tego, w który styl chodzimy na co dzień jako całość. Utrzymanie odpowiedniego zdrowia oraz samopoczucia nie jest dodatkowe, jeśli zaniedbamy aktywność fizyczną, dietę i higienę psychiczną. To teraz zaniedbania w tych zakresach są winne występowaniu tzw. chorób cywilizacyjnych, w obecnym stałych schorzeń autoimmunologicznych, w kampanii z którymi stosowanie leków jest po prostu niewystarczające.

Zobacz również Puderniczki

Wbrew obiegowej opinii, propagatorzy medycyny zintegrowanej nie są przeciwnikami tradycyjnych metod zdrowienia. Przeciwnie, doceniają oni działalność i stanowienie medycyny akademickiej, bo dużo spośród nich jest dyplomowanymi lekarzami, doktorami i nawet profesorami na akademiach medycznych. Są wówczas wyjątkowi uczeni, praktycy i lekarze w dziedzinie zdrowia, którzy dają szczególną opinię na połączeniu wszystkiej informacji o zdrowiu oraz byciu człowieka.

Medycyna zintegrowana Bieruń

Przedstawiają oni na dolę podejmowania jakichś działań aby zapobiegać grypom i chcieć najbardziej dzikie i dobre metody pochodzenia z chorób i rozwiązania farmakolgoiczne wykorzystywać w ostateczności. – wyjaśnia nasza rozmówczyni Magdalena Dorko-Wojciechowska. O tym, że medycyna konwencjonalna nie jest wystarczająca, przekonałam się osobiście, gdy zdiagnozowano u mnie Hashimoto. Przyjmowanie leków nie nie przyniosło efektów, dlatego właśnie postanowiłam dowiedzieć się dużo na problem zintegrowanych metod leczenia. Wiele lat badań naukowych, najpierw na naszą rękę, a później podczas dodatkowych studiów, dało mi znaleźć skuteczne rozwiązania, dzięki którym zajęła i obecnie sama pomagam osobom chorującym pochodzić z długich trudności w oparciu o wartości zintegrowanych metod zdrowienia..

Medycyna zintegrowana Bieruń

Zdrowienie w podejściu zintegrowanym

Zintegrowane metody leczenia zakładają wykorzystanie wszystkich wielkich nam także dostępnych metod terapii w punktu jak najszybszej, całościowej poprawy zdrowia oraz samopoczucia osoby chcącej. Mówimy tu więc również o medycynie akademickiej, jak również ziołolecznictwie, terapii ruchem, i przede każdym o żywieniu, oczyszczaniu organizmu, wykorzystaniu ayurwedy czy zasad medycyny chińskiej. Bardzo ważna jest jeszcze książka z osteopatą, psychologiem lub coachem a dodatkowo terapie mindfulness. Wszystka osoba, borykająca się z chorobą przewlekłą, powinna brać ponad możliwość przepracowania ze lekarzem trudnych nauki i miłości, jakie jej prowadzą, i pracę mentalną powinno się traktować jako integralną część swego programu zdrowienia. Tak kompleksowego wsparcia w współczesnych czasach nie możliwość wziąć w średniej przychodni, gdzie lekarzy gonią terminy i ograniczają skomplikowane procedury, głównie w sukcesie leczenia refundowanego. Tematem jest więcej zwykle wąska specjalizacja. Dlatego popularyzowanie wiedzy na problem medycyny zintegrowanej i uczenie osób planujących na problem możliwości uzyskania uwag w terapii przygotowuje się koniecznością.

Medycyna zintegrowana Bieruń

Zobacz również Czym jest medycyna zintegrowana?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments