Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Warto przeczytać

W sukcesu dużo z nas zima jest głównie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie zapraszają do aktywności fizycznej. Nie wracając już nawet o zwykłym ruchu na świeżym powietrzu… Co więcej, w stanie zimowym często przywiązujemy mniejszą gramaturę nie ale do myślenia o kondycję fizyczną, a też do poziomu naszej skóry. Na wesele wiosna jest doskonałym sezonem na ostatnie, aby wrócić do sylwetki i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie zabiegi kosmetyczne sprawdzą się w takich sytuacjach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w stanie zimowym, może liczyć nowy przebieg. Wiele zależy tutaj zarówno od typu problemów skórnych, jak i ogólnej kondycji organizmu oraz innych predyspozycji osoby mającej z usług gabinetu kosmetycznego. W takich sytuacjach warto też objawiać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie zawsze można wziąć z niewiele odmiennych zabiegów, bo ich funkcjonowanie mogłoby doprowadzić do nadmiernego obciążenia organizmu.

Jak w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która zezwoli na odbudowanie kondycji skóry po sezonie zimowym? Najlepszym podejściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Kiedy już wiemy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czy toż prawdziwy wybór a czy można je stworzyć w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych środków jest właściwie ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Ciężko byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, jakiej w stopniu wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a też bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Jak właśnie nie ma własnych przeciwwskazań do dużych kuracji, wynikających np. z naszego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru jesteśmy mnóstwo skutecznych metod. Do najciekawszych środków w owym sezonie zdaje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz sposób parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego przygotowania obraca się różnego rodzaju kwasy, które, w relacji od sposobie i stopnia zaawansowania problemów skórnych, mogą stanowić gorsze czy większe stężenie. Peeling chemiczny pozwala nie właśnie na uniknięcie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i rozwija rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w jakiej do rozwiązania martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń odnosi się szpatułki emitującej ultradźwięki. Ważna ją zakończyć chociażby w sukcesu cery naczyniowej i wrażliwej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako zabieg przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie właśnie oczyszcza obszar poddawany kuracji, a również poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta technologia sprawdza się zarówno w kuracjach wyszczuplających i modelujących sylwetkę, jak również w terapiach, których projektem jest ogólna poprawa wyglądu cery. Braki tego typu pozwalają na ograniczenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg oraz zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z działu medycyny estetycznej, która polega na prawdziwym zawarciu w rolę wybranego preparatu ze elementami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej istotnych korzyści jest więc możliwość dostosowania procedury zabiegowej do samego problemu. Co ciekawe, mezoterapia igłowa sprawdza się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu oraz rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z norm ciała, szczególnie narażonych na niekorzystne działanie warunków atmosferycznych w stanie zimowym, są dłonie. To rzeczywiście na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeśli to borykamy się z tematem wysuszonej i zmęczonej skóry w okolicach dłoni, ciekawym podejściem będzie sposób parafinowy. Preparaty kosmetyczne, które są wykorzystywane w toku wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego terenu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments