Wynajem pracowników do pracy sezonowej Recz zadzwoń 533 024 116

Artykuł miesiąca Zachodniopomorskie

Prace sezonowe, jak jedyna nazwa wskazuje, przeprowadzane są jedynie w niektórych etapach, w ramach zapotrzebowania danego przedsiębiorstwa. W takim wypadku tradycyjne zatrudnianie pracowników wykazuje się stanowić niezwykle drogie, a zwłaszcza wręcz nieopłacalne. Wyjściem jest wynajem ludzi do pracy sezonowej. Na czym dokładnie polega a jakie są jego wady?

Wynajem pracowników do pracy sezonowej Mirosławiec zadzwoń 533 024 116

gielda pracy MAMY DLA CIEBIE telefon

Pracownik dostępny od zaraz

Pierwszym, podstawowym problemem pracodawcy jest znalezienie właściwego pracownika. Obecnie przedsiębiorcy przyjmują się na zatrudnianie osób zza granicy, jakie są chętne do praktyce i dobrze realizują nasze obowiązki. Niemniej jednak zatrudnienie obcokrajowca odnosi się z wieloma formalnościami, takimi jak chociażby legalizacja pobytu czy uzyskanie dania na rzecz. To i sprawia, że chociażby w sukcesie znalezienia idealnego chętnego do książce może upłynąć mało czasy, zanim będzie mógł on legalnie rozpocząć się wykonywania obowiązków pracowniczych. Tymczasem korzystając z dobrodziejstw leasingu pracowniczego można bez żadnych przeszkód pozyskać pracownika niemalże od zaraz.

Co więcej, ze wschodu są bardzo zdeterminowani – nie straszne im nawet wielogodzinne zmiany, ponieważ wolą oni postępować jako dobrze. Ostatecznie przyjeżdżają oni do Polski szczególnie w projektach handlowych plus to aktualnie na pozycji zatrzymują się najbardziej. Wielogodzinne koleje są zaś często próbowane w gastronomii, hotelarstwie czy różnego typu pracach sezonowych. Pracownicy ze wschodu są także bardzo skupieni na własnych celach – powodują je dużo dokładnie, lecz łatwo i z zaangażowaniem. Pracowników tychże ważna wynająć do świadczenia różnorodnych prac sezonowych. Najczęściej z kolekcji leasingu pracowniczego korzystają hotele, gospodarstwa rolne, lokale gastronomiczne, firmy przetwórcze czy przedsiębiorstwa produkcyjne. To dziś tam pracownicy sezonowi są bardzo poszukiwani.
Wynajem pracowników do pracy sezonowej Mirosławiec zadzwoń 533 024 116

Korzyści dla właścicielowi

Poza dużą determinacją i energią do pracy, jaką pokazują osoby zatrudniane przez agencję pracy, warto zwrócić uwagę i na własne korzyści, jakie z leasingu ludzi może odnieść pracodawca. Przede wszystkim nie stanowi on zobowiązany do ponoszenia bardzo cennych kosztów zatrudnienia, na jakie przedstawia się nie tylko wynagrodzenie zasadnicze, lecz jeszcze liczne narzuty. To tylko organizacja pracy pokrywa koszty składek na ubezpieczenie lub same płaci za pracownika podatki. Stanowi wówczas jeszcze ważny element od strony formalnej – pracodawca jest bowiem zobowiązany rozliczać pracowników, co i generuje znaczne koszty zatrudnienia księgowej czy zgody z biurem rachunkowym. Co więcej, firma trudna się na leasing pracowników płaci ale i jedynie za godziny, które właśnie zostały przepracowane przez daną osobę.
Wynajem pracowników do pracy sezonowej Mirosławiec zadzwoń 533 024 116

Nie powstaje więc kosztów urlopu pracownika, zwolnienia lekarskiego czyli w zespole luki w książce. Jeśli człowiek nie może stawić się w środowisku pracy, to zasługą agencji jest znalezienie zastępstwa. Stanowi wówczas więcej optymalne lekarstwo na moment pandemii i dość niepewnej sytuacji epidemicznej. Połączone z nią obostrzenia generują ogromne koszty, które poprzez leasing pracowników można realnie ograniczyć.

Dzięki wynajmowaniu pracowników przedsiębiorca nie będzie przymuszony do słowa im noclegów czy wyżywienia, co stanowi często próbowane w sukcesie prac sezonowych. Pamięta wtedy bowiem zachęcić pracowników do przyjazdu w konkretne stanowisko, nawet jeśli istnieje ono dobrze oddalone od ich znaczenia zamieszkania. W sukcesie osób zza granicy stanowi wtedy inne znaczenie, bo te roli nie noszą w Polsce rodziny lub przyjaciół, u których potrafiły nocować. O popularności leasingu pracowników świadczy fakt, iż jeszcze więcej firm przyjmuje się na takie właśnie rozwiązanie.

Wynajem pracowników do pracy sezonowej Mirosławiec zadzwoń 533 024 116

Oczywistym powodem jest tu możliwość obniżenia kosztów oraz pozyskania wykwalifikowanej siły roboczej. Pracodawcy pamiętają oraz możliwość przerzucenia ryzyka związanego z zatrudnianiem pracowników na agencję pracy. Stąd też zwłaszcza w sukcesie poszukiwania pracowników sezonowych warto zdecydować się na takich, których nie powinien będzie przyjmować we domowym zakresie.

Wynajem pracowników do pracy sezonowej Mirosławiec zadzwoń 533 024 116

zobacz również Wynajem pracowników do pracy sezonowej

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments